Asteroid City: Nový film Wesa Andersona

Pozrite si trailer novej snímky od jedného z najoriginálnejších amerických režisérov súčasnosti.

Veľká hĺbka ostrosti, stredová kompozícia, výrazná farebná štylizácia a charakteristická práca s mizanscénou. Odlišný režijný rukopis Wesa Andersona nie je náročné pomenovať. Jeho tvorba je ľahko rozoznateľná aj preto, že vizuálna jedinečnosť v nej kráča vedľa množstva komických postáv a nezvyčajných komediálno-dramatických príbehov.


Ďalšou s charakteristických čŕt býva aj neskromné herecké obsadenie, a tak ani v novom Andersonovom filme nebude chýbať množstvo známych tvári. Niektoré už v minulosti v jeho dielach účinkovali – medzi nimi sú Edward Norton, Jason Schwartzman, Adrien Brody, Bryan Cranston, Scarlet Johansson a samozrejme aj Tilda Swinton. Okrem toho sa však režisér rozhodol pre film rozbehnúť aj nové spolupráce s nemenej známymi osobnosťami, ako Tom Hanks, Margot Robbie, Maya Hawke, Steve Carell a Hong Chau. Po hereckej stránke sa teda máme na čo tešiť.


Dej filmu sa odohráva na juhozápade USA v Asteroid City – fiktívnom americkom púštnom mestečku okolo roku 1955, teda v dobe testovania nukleárnych zbraní a vzniku prvých teórií o príchode mimozemšťanov. Asteroid city totiž stojí na mieste, kam v roku 3007 pred naším letopočtom dopadol vesmírny asteroid. Mesto sa chystá osláviť túto udalosť, no prekazí im to tajuplný príchod mimozemskej civilizácie. O príbehu je doteraz známe viac-menej iba to, čo ponúka samotný trailer. V medziach kuriózneho udalostí sa Anderson bude zaoberať otázkami o zmysle života, o zmenách, aké by mohlo priniesť objavenie mimozemskej civilizácie, aj o problematike rodinných vzťahov.


Podľa ukážky môžeme očakávať bohatý fiktívny svet v retro estetike 50. rokov v typicky pestrofarebných obrazoch. Podobne tomu bolo aj v predošlých Andersonových hraných snímkach, ako napríklad Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun (2021) či Grandhotel Budapešť (2014).


Premiéra filmu Asteroid City je v slovenských kinách naplánovaná na 22. jún 2023.

 

Spracoval: Matúš Trišč

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno