Dvadsiaty štvrtý ročník najväčšieho slovenského open-air festivalu Pohoda nebude ani tento rok v štandardnom režime. Organizátori oznámili jeho presunutie na rok 2022.


„Rozhodli sme sa na základe konzultácií s expertkami a expertmi. Je nám to ľúto, ale naše rozhodnutie považujeme za nevyhnutné a správne. Zároveň sme rozbehli prípravy na sériu malých festivalov, ktoré chceme na trenčianskom letisku urobiť toto leto s názvom Pohoda on the Ground,“ hovorí Michal Kaščák.


I keď sa po konzultáciách s odborníkmi, ktorí nevidia reálnu šancu na usporiadanie podujatia s kapacitou 30 000 ľudí počas tohto leta na Slovensku, každoročná klasická Pohoda neuskutoční, priaznivci tohto festivalu nezostanú „na sucho“. Nový formát, s ktorým prichádzajú organizátori, ponesie názov Pohoda on the Ground.


„Chceme požiadať ľudí, ktorí majú lístky na tento rok, aby si ich ponechali na rok 2022. Len vďaka podpore od našich návštevníčok a návštevníkov fungujeme ako tím doteraz, len vďaka tejto podpore bude môcť Pohoda pokračovať aj v budúcnosti. Túto podporu si veľmi vážime. Veríme, že sa situácia čoskoro zlepší, tohtoročná Pohoda on the Ground bude výnimočným stretnutím, už na jeseň sa rozbehne klubová scéna a v roku 2022 sa stretneme na Pohode v plnej sile. Nevieme sa dočkať toho, ako spolu oslávime umenie, slobodu a spolupatričnosť,“ uzatvára prostredníctvom oficiálneho stanoviska na webovej stránke festivalu Pohoda Michal Kaščák.


Potvrdené i nové mená Pohody 2022 ako aj ďalšie novinky o festivale Pohoda on the Ground budú postupne pribúdať na webe festivalu www.pohodafestival.sk a na sociálnych sieťach Pohody. Pohoda on the Ground sa uskutoční 7. až 11. júla 2021. Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody je naplánovaný na 7. až 9. júl 2022

Zdroj: TS Pohoda upravená redakciou mojakultura.sk
Zdroj foto a video: archív Pohoda

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno