Maďarská štátna opera uviedla slávne Verdiho Requiem a v hľadisku mala nevídaného hosťa. Hollywoodsku herečku, ktorú predstavenie dojalo k slzám.

Ako sme už informovali na našom webe, Angelina Jolie nakrúca film o opernej dive Marii Callas.


Angelina Jolie stvárni legendárnu opernú speváčku Mariu Callas

Nakrúcanie v týchto dňoch prebieha v maďarskej metropole, Budapešti, ktorá sa môže chváliť desiatkami divadiel. Medzi najvýznamnejšie európske operné domy rozhodne patrí Maďarská štátna opera. Nielen svojou krásnou, zrekonštruovanou historickou budovou, ale i kvalitou predstavení a repertoárom.


Riaditeľ Maďarskej štátnej opery Szilveszter Ókovács (vyštudovaný operný spevák, hudobný publicista, moderátor hudobných relácií ako v rozhlase, tak i televízii) sa na svojom oficiálnom facebookovom profile pochválil vzácnou návštevou. Počas uvedenia Requiem Giuseppe Verdiho si jeden z bystrých divadelných fotografov Nagy Attila všimol, že v lóži sedí hollywoodska hviezda Angelina Jolie.


Vzniklo preto pár cenných záberov herečky, ktorá sústredene počúva úchvatné prevedenie Verdiho diela.


Ako dodal riaditeľ opery, ozajstnou hviezdou večera nebola hollywoodska celebrita, ale Verdi, jeho Requiem a všetci účinkujúci umelci Maďarskej štátnej opery.

Portál Hungary Today informoval, že Angelina Jolie sa presťahovala na pár mesiacov do Budapešti. Film, v ktorom stvárni opernú legendu gréckeho pôvodu Mariu Callas, režíruje Pablo Larraín. Kým pre čilského režiséra je to v Budapešti premiérové nakrúcanie, Angelina v maďarskej metropole už točila film v Krajine krvi a medu. Vojnovú dráma napísala, produkovala a režírovala samotná Angelina Jolie a hrali v nej Zana Marjanović, Goran Kostić a Rade Šerbedžija. Režisérsky debut Angeliny zobrazuje milostný príbeh na pozadí bosnianskej vojny.

Pripomeňme, že Larraín je známy vďaka filmom, ako No, Neruda, Jackie a Spencer nominované na Oscara. V roku 2017 Pablo spoločne so svojím bratom Juanom de Deiosom koprodukovali film Sebastiána Lelia Fantastická žena, ktorý ako prvý čilský film získal Oscara za najlepší cudzojazyčný film. 

Maďarské bulvárne médiá sa snažia dopátrať detailov bývania herečky v Budapešti, no tá si svoje súkromie úzkostlivo stráži. Býva v blízkosti Budínskeho hradu, v srdci Budapešti, kde bude nakrúcať niekoľko mesiacov.

 

Spracovala: redakcia mojakultura.sk

Foto: Nagy Attila/Maďarská štátna opera

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno