Už tento rok v lete by sa mala v kinách objaviť nová romantická komédia, ktorú podľa vlastného scenára práve dokončuje Rudolf Havlík. Volá sa Prezidentka, odohráva sa v Prahe a hlavnú postavu stvárni Aňa Geislerová. Jej filmová prezidentka hľadá cestu k tomu, ako uplatniť právo na milovať a byť milovaná mužom svojich snov.

„Nápad nakrútiť film o prezidentke – žene vznikol už v roku  2016, keď som dokončil  Rozprávky pre Emu. Chceli sme ponúknuť pohľad za fasádu politických funkcií a profesijných rolí. Snažili sme sa vytvoriť postavu, ktorá by mohla ľudí inšpirovať a pripomenúť nám, že milovať a byť milovaný je niečo, čo naozaj potrebuje každý z nás,“ vysvetlil scenárista a režisér Rudolf Havlík, ktorý má za sebou filmy Rozprávky pre Emu, Po čom muži túžia, Bábovky či Minúta večnosti.


Obsadenie  Ani Geislerovej do roly hlavy štátu v sukni a lodičkách bola jasná voľba. „Nikdy som nepremýšľal  o nikom inom. Chceli sme spolu zase pracovať a Anin talent, esprit a šarm sú pre túto rolu ako stvorené,“ zveril sa režisér s tým, že tak nadviazali na spoluprácu v Rozprávkach pre Emu.


Skvelú skúsenosť s hereckou hviezdou má i producentka filmu, Šárka Cimbalová. „Jedným z prvých filmov, na ktorých som sa producentsky podieľala  bola romantická komédie Rozprávkar, kde hrala Aňa Geislerová tiež hlavnú úlohu. Vraciame sa teda spoločne k úspešnej spolupráci v obsadení a i v žánre – i Prezidentku náš tým vyvinul ako romantickú komédiu,“ dodala Šárka Cimbalová z produkčnej spoločnosti Marlene Film Production.


Rovnako ako už v spomínaných Rozprávkach pre Emu , i tu okúzľujúca červenovláska stretne muža svojho života , ktorého stvárnil Ondřej Vetchý. Jej postavu definuje nielen jej práca a poslanie, ale aj jej vzťah s už dospelou dcérou a náhodné stretnutie, ktoré zmení jej život. Aká je jej prezidentka? „ Pre mňa bolo veľmi dôležité vedieť, že Kateřina, moja postava, bytostne cíti  potrebu niečo meniť a pomáhať,“ zverila sa počas natáčania v centre Prahy Aňa Geislerová. Po letnom nakrúcaní sa dokončujú scény Kampe, na Streleckom ostrove, na Karlovom  moste alebo pri Pražskom hrade.


Vedľa hlavnej partnerskej dvojice sa vo filmu objavia tiež Veronika Khek Kubařová, Oskar Hes, Juraj Loj, Jiří Langmajer alebo Vanda Chaloupková. Do kín uvedie snímok na začiatku leta (ak sa zrealizujú produkčné plány vzhľadom na vývoj pandémie) spoločnosť Magic Box.

Obsah filmu:

Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade. Je zahltená prácou: jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo – inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je. Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete.

Romantickú komédiu Prezidentka režíruje Rudolf Havlík, ktorý si priazeň  divákov získal filmom Rozprávky pre Emu (2016). Do hlavných úloh obsadil skúsené  a obľúbené herecké  hviezdy Aňu Geislerovou a Ondřeje Vetchého.

Zdroj: TS – Veronika Frantová, Magic Box Slovakia

Zdroj foto: Zuzana Panska

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno