Divadlo Nová scéna uvedie dňa 14. decembra o 19.00 hod. v Štúdiu Olympia prvý zo série komorných rozhovorov s umelcami V PONDELOK NEHRÁME – DVERE ZA OPONU. Autorka nápadu a súčasne moderátorka večera, členka súboru divadla, herečka Lucia Vráblicová si pozvala vzácneho hosťa – Ivana Letka a spolu s ním aj herecký pár Karin Olasovú a Přemysla Boublíka. Spolu s divákmi si zaspomínajú na kultovú rozprávku MRÁZIK, v ktorej účinkovali.

Dosky, ktoré znamenajú svet, už na Novej scéne predstavili nejeden fascinujúci príbeh o láske, pomste, či o živote. Od čias jej vzniku až po súčasnosť sa chodbami Novej scény prehnali desiatky divadelných legiend a svetových talentov, ktoré dnes už pozná  každý. Projekt rozhovorov o kultových inscenáciách divadla otvára dvere za oponu a prináša pohľad do zákulisia i príbehy umelcov, ktoré divákom zostali utajené. Ako prvý predstaví autorka celého projektu, herečka Lucia Vráblicová, úspešný muzikál Mrázik, ktorý potešil tisícky malých aj veľkých divákov:„Rozhodla som sa zaspomínať si na krásne divadelné momenty posledných rokov a prizvať si na rozhovor tých, ktorí kedysi s nami hrali.  Jedným z nich bol aj herec, kolega a kamarát Ivan Letko. Keďže prichádzajú sviatky, zaspomíname si na rozprávku, ktorá nás, trúfam si povedať všetkých, sviatkami od malička sprevádzala. Tou je klasická, malebná rozprávočka Mrázik.  Stretnutie pána Letka s našim divadelným Mrázikom, nebolo jeho prvým pracovným stretnutím s touto legendárnou ruskou rozprávkou. Je mi veľkou cťou, že prijal moje pozvanie a že je ochotný medzi nás prísť. Jeho spomienky doplnia Karin Olasová a Přemysl Boublík, ktorí si v rozprávke zahrali a odznie aj niekoľko skladieb z tohto muzikálu.


Kultový rozprávkový muzikál Mrázik mal premiéru v Divadle Nová scéna 14. novembra 2008,  bol naštudovaný v preklade, úprave i réžii Svetozára Sprušanského, autorom textov piesní bol Ján Štrasser. V muzikáli účinkovalo mnoho hereckých a speváckych osobností napr. Karin Olasová ako krásna Nastenka, Róbert Halák a Radomír Milič ako švárny Ivan, Ivan Letko ako ujo Mrázik, Jana Valocká ako macocha, Andrea Kiráľová a Eva Sakálová ako Marfa, Marcel Ochránek ako Baba Jaga, Eva Rysová ako rozprávačka a mnohí ďalší. Divadlo rozprávkový muzikál s veľkým úspechom uvádzalo štyri sezóny a odohralo sa 74 repríz.


Rozhovory o kultových inscenáciách Divadla Nová scéna sa budú konať v Štúdiu Olympia raz do mesiaca a v januári si umelci spolu s divákmi pripomenú legendárny muzikál Limonádový Joe. Z rozhovorov sa bude robiť záznam, aby sa aj v online podobe neskôr dostali k divákom na celom Slovensku.


Zdroj: TS DNS

Zdroj foto: Dalibor Krupka


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno