Ako osláviť Deň detí? Posledná šanca vidieť Snehulienku a sedem pretekárov

Po takmer tridsiatich rokoch sa balet SND lúči s legendárnym tanečným muzikálom Snehulienka a sedem pretekárov. Za toto obdobie videlo inscenáciu niekoľko tisíc divákov a vychovala celé generácie tanečníkov. V piatok 31. mája si predstavenie môžete pozrieť v historickej budove SND o 18:00 a derniéra tohto populárneho titulu bude 1. júna 2019.


Snehulienka a sedem pretekárov je pôvodný slovenský muzikál z dielne skladateľa Vaša Patejdla a choreografa a režiséra Libora Vaculíka, ktorý s úspechom rozveseľuje deti dospelých už vyše dvadsať rokov.Snehulienka sa v ňom ocitne v rozprávkovej chalúpke siedmich šibalských pretekárov, ktorí svojimi kúskami na kolobežkách rozosmejú nielen detských divákov.

Príbeh inšpirovaný známou rozprávkou je prerozprávaný rečou tanca, spevu a humoru, blízkymi naturelu dnešných divákov. Tanečné výstupy Snehulienky, zlej kráľovnej, ježibaby a siedmich veselých pretekárov sprevádzajú piesne, ktorých chytľavé melódie si budete pospevovať ešte niekoľko dní po predstavení. Hlasy všetkým postavám prepožičali známi slovenskí herci a speváci: Dara Rolins (Snehulienka), Paľo Habera (Princ), Ivan Krajíček (Ježibaba) a ďalší. V dynamickej choreografii sa predstavia sólisti a členovia Baletu SND.


Inscenačný tím
Libreto, choreografia, réžia Libor Vaculík
Hudba Václav Patejdl
Texty piesní Boris Filan
Scéna Milan Ferenčík
Kostýmy Ľudmila Várossová


Obsadenie
Snehulienka Klaudia Görözdös
Princ Adrian Szelle
Kráľovná Viktória Šimončíková
Starena Viktória Gyepes – Árvová
Vedko Andrej Szabo
Spachtoš Adrian Ducin
Kýchal Artemyj Pyzhov
Smejko Raphael Schuster
Plaško Andrej Cagáň
Dudroš Glen Lambrecht
Kýblik Juraj Žilinčár
Královnina suita Francisco Garcia Marek Bobošík Mergim Veselaj Raphael Schuster Seiru Nagahori Teodoro Caravati

Text a foto: SND, úvodná foto: Juraj Žilinčár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno