Od 2. do 4. augusta bude obľúbené vinohradnícke mesto žiť hudbou. Hudobným srdcom festivalu bude jazz, na svoje si však prídu milovníci rôznych hudobných žánrov aj rodiny s deťmi či náhodní návštevníci, keďže festival okrem skvelých vystúpení ponúkne aj bohatý sprievodný program.

Organizátori podujatia sa rozhodli inšpirovať sa festivalom Zvuk for Štiavnica a vytvoriť v Modre novú tradíciu mestského hudobného festivalu pod názvom Zvuk for Modra. Počas jeho nultého ročníka, prvý augustový víkend, sa stanú nádvorie historickej radnice, komunitná záhrada, sakrálne priestory Evanjelického kostola či Café Modur, priestormi ktoré ožijú Zvukmi (nielen) jazzu. Organizátori hľadali malé malebné slovenské mesto odlišujúce sa atmosférou, históriou, priestormi a celkovo svojím geniom loci a našli ho.
V spolupráci s členmi Cirkevného zboru Ecav na Slovensku Modra, miestnymi umelcami, majiteľmi kaviarní, či zamestnancami KC Modra veria, že hudba do Modry patrí. Spoločnými silami tak chcú darovať Mestu, jeho návštevníkom a obyvateľom nový festival v netradičných priestoroch.
Dva dni a jedno ráno. Domácu scénu bude reprezentovať slovenská speváčka, textárka a skladateľka Sisa Fehér, ktorá spoločne s gitaristom Vladkom Miklášom predstaví svoj najnovší hudobný projekt s názvom Bardo.


Počas sobotného a nedeľného rána v Café Modur diváci zažijú predstaviteľov mladej scény. Predstavia sa Štefan Szabó a Miška Turcerová s ich projektom uaua a svoj debut uvedie bratislavská kapela Trilobeat. Počas sobotnej hudobnej siesty zahrá slovensko – maďarské duo DUSKA, ktoré si odnieslo aktuálne cenu za live performance v súťaži mladých talentov Jazz Start UP. Pre poslucháčov je pripravný aj koncert Woodpack Brothers spojený s workshopom hry na woodpack pod vedením hudobníka Borisa Čellára, autora tohto rytmicko-melodického hudobného nástroja. Cestou cez klasiku, jazz až k experimentom naprieč hudobnými žánrami sa návštevníci festivalu vydajú spoločne s Clarinet Factory z Čiech.

Česká formácia vystúpi na festivale Zvuk for Modra.

O sile rakúskej jazzovej scény nás presvedčí kapela SIMSA FÜNF či hudobníci s exotickým pôvodom z Iránu, Golnar & Mahan. Súčasťou programu bude aj netradičné spojenie hudby a tanca v podaní Sonji Ferienčíkovej v predstavení Everywhen a hudobno-vizuálna inštalácia Bdelosť modranského výtvarníka Martina Dzureka.
Víno, relax, jazz počas augustového festivalu Zvuk for Modra!

Zdroj: TS – Adela Pekárková, upravená redakciou mojakultura.sk
Zdroj foto: organizátori Zvuk for Modra


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno