„Aj ja bývam zraniteľná,“ hovorí Lina Mayer o novej piesni Falling

Po letnej skladbe Dont Leave Me Now prichádza speváčka Lina Mayer s novou piesňou Falling, ktorú zverejnila  spolu s minimalistickým videoklipom. Lina v nej odhaľuje svoj strach, vo videu si vystačila sama.


Skladba Falling ležala Line v zásuvke už nejaký čas. Vznikla však veľmi spontánne. Rovnako ako aj jej ostatné autorské skladby. Vychádza takmer dva a pol roka po skladbe Personal Sky, ktorá bola v jej kariére prelomová.


„Fanúšikovia možno odo mňa čakajú ďalšiu rádiovku. Falling je predsa len trošku iná. Pre mňa má v sebe niečo, čo moje doterajšie skladby nemajú. Aj to bol dôvod, prečo som sa k nej rozhodla nakrútiť klip. Vo svojej tvorbe chcem byť hlavne úprimná a písať o reálnych veciach, s ktorými sa mladí ľudia stretávajú. Píšem o veciach, ktoré sa mi stali a chcem ich spracovať a podeliť sa o ne. Dnes často riešime výzor a štýl, menej sa hovorí o záležitostiach, ktoré sú nepopulárne – o tom, akí sme zraniteľní, o obavách a strachu, aby nám niekto neublížil. Bojíme sa ukázať, akí sme. A staviame múry, za ktorými sa nám nič nemôže stať. Ale na druhej strane môže byť človek, ktorý ti rozumie a príjme ťa takého, aký naozaj si,“ prezradila Lina Mayer, ktorá si doteraz všetky svoje pesničky napísala sama.


Novú pieseň produkoval jej dvorný producent Vlado „Randy“ Gnepa, o videoklip sa postaral Laco Rychtárik, s ktorým už Lina spolupracovala aj na svojich predošlých videoklipoch.


„S producentom ´Randym´ sme si dali skutočne záležať. Hľadanie správneho zvuku sa oplatilo. S výsledkom som mimoriadne spokojná,“ povedala Lina, ktorá pod dohľadom uznávaného slovenského producenta pripravuje pre fanúšikov niekoľko ďalších noviniek. Zároveň pochválila aj dlhoročnú prácu s režisérom videoklipu Falling: „Laco je veľký profesionál. Spolu s hlavným kameramanom Robom Revákom opäť odviedli kus roboty a som si istá, že sme sa pri nakrúcaní nestretli poslednýkrát.“

Minimalistický vizuál necháva vyznieť prirodzenú krásu a charizmu mladej speváčky. Lina strávila spolu so štábom na pľaci takmer 24 hodín vkuse a okrem ateliérových záberov, nechýbajú vo videoklipe ani zábery z nočnej Bratislavy. Vystriedala tiež niekoľko odvážnych outfitov.

„Spolu so stylistkou Radkou Morongovou sme vybrali niekoľko zaujímavých outfitov, v ktorých som sa cítila ako v druhej koži. Nepotrpím si na výstrihy a kratučké sukne, na druhej strane ma bavia módne trendy, tak sme ich tam chceli trošku zapracovať. Musím sa v prvom rade cítiť sama sebou. A spolu s vizážou od Mirky Miklušovej to myslím zafungovalo ako malo,“ hovorí Lina o novom klipe k pesničke, ktorá sa pôvodne ani nemala stať singlom. „Tým, že je osobná, ak nie najosobnejšia doteraz, som sa rozhodla zariskovať,“ doplnila Lina.

Sympatická speváčka má momentálne rozpracovaných niekoľko ďalších skladieb. Pred letom by chcela vydať ďalší singel. Ak vraj pôjde všetko podľa plánu, na jeseň by sa fanúšikovia mohli dočkať aj albumu. „Nechajme sa prekvapiť,“ hovorí Lina Mayer, ktorá sa rovnako teší na koncerty. O ich termínoch bude informovať prostredníctvom sociálnych sietí.

Lina Mayer je jedným najnovších objavov na slovenskej popovej scéne. Jej hudba je typická neslovensky znejúcim moderným zvukom a zapamätateľnými melódiami. Do širšieho povedomia sa dostala najmä vďaka rádiovému hitu Personal Sky, ale aj účinkovaním v TV šou Tvoja tvár znie povedome, kde sa úspešne premieňala na Beyonce, Tarkana, či Adele.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno