Koncert najznámejších a najpopulárnejších piesní plný vášní a talianskeho temperamentu 18. decembra 2022 v Historickej budove ŠDKE – dokonca v dvoch termínoch! O 19:00 bude hosťovať Mukačevský chlapčenský zbor.

K adventu neodmysliteľne patrí aj krásna hudba, koncertné sály a operné domy sa v týchto dňoch napĺňajú nadšeným publikom, ktoré v nich hľadá povzbudzujúce duchovné zážitky.


Opera Štátneho divadla Košice pripravila pre svojich návštevníkov koncert najznámejších a najpopulárnejších piesní plný vášní a talianskeho temperamentu v podaní obľúbeného domáceho tenoristu Jaroslava Dvorského, hosťujúceho barytonistu Ludovika Kendiho a koncertného majstra orchestra Opery ŠDKE Petra Michalíka.


„O 16-tej hodine je pripravený recitál Petra Valentoviča a jeho hostí,“ pozýva operný sólista Jaroslav Dvorský Košičanov do Historickej budovy Štátneho divadla Košice. Repertoárom koncertu budú talianske a neapolské piesne v podaní spomínaných operných spevákov.

Mukačevský chlapčenský zbor

Na koncerte o 19-tej hodine bude okrem sólistov opery, operného štúdia Štátneho divadla Košice a hostí účinkovať aj zbor Mukačevskej zborovej školy z Ukrajiny, čím divadelníci opäť pomáhajú ťažko skúšanej Ukrajine. Orchester sa predstaví pod taktovkou Igora Dohoviča.


Zbor vznikol v roku 1983 a v roku 1989 sa stal základom pre vznik jednej z prvých špeciálnych zborových škôl. Zakladateľom zboru a školy je Volodymyr Volontyr. Zbor získal mnohé ocenenia na festivaloch v Maďarsku, Belgicku či Portugalsku a koncertoval aj na Slovensku, v  Slovinsku, Rusku, Rumunsku, Nemecku, Poľsku, Srbsku, Francúzsku a Česku. Repertoár zboru tvoria všetky žánre zborovej koncertnej literatúry. Umeleckým vedúcim a dirigentom zboru je Volodymyr Volontyr.

 

 

Zdroj: ŠDKE, doplnila redakcia mojakultura.sk

Zdroj foto: Joseph Marčinský, archív

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno