Adam Sandler ako Kozmonaut z Čiech

Nová sci-fi dráma od Netflixu nás vezme do vesmíru spolu s Adamom Sandlerom ako kozmonautom Jakubom Procházkom a jeho tajomným spolucestujúcim.

Zaujímavým faktom je, že nový film Spaceman vychádza z knižnej predlohy s názvom Kosmonaut z Čech českého spisovateľa Jaroslava Kalfařa, ktorý knihu napísal v roku 2017. Hlavným hrdinom Kalfařovho príbehu je Jakub Procházka, ktorého v detstve vychovávali jeho starí rodičia na českom vidieku. V dospelosti sa Jakubovi podarí zúčastniť vesmírneho programu a dostane sa do vesmíru ako vôbec prvý Čech v dejinách samostatného Česka. Jakub však v hlbinách vesmíru čelí nepredstaviteľnej samote a jeho tehotná manželka Lenka, ktorú zanechal na Zemi, mu začne veľmi chýbať. Jakub si postupne uvedomí všetky chyby, ktoré kvôli kariére urobil. Pokúsi sa zachrániť svoje manželstvo a pomôže mu v tom tajomný tvor, ktorý je s ním na palube vesmírnej stanice. 


V hlavnej úlohe uvidíme už spomínaného Adama Sandlera, ktorý posledné roky dokazuje, že nie je len zabávačom, ale aj výborným charakterovým hercom a nestratí sa ani v silných dramatických príbehoch. Vážne roly si zahral napríklad vo filmoch Uncut Gems (2019) či Hustle (2022). Podľa nového traileru pôjde vo filme Spaceman o emocionálne vypätý príbeh s hrdinom s podlomeným psychickým zdravím, ktorý trpí problémami spôsobenými príliš dlhou izoláciou. 


Adam Sandler stretne na vesmírnej stanici zvláštneho tvora v podobe veľkého pavúka Hanuša, ktorému hlas prepožičal herec Paul Dano. Manželku hlavného hrdinu stvárnila známa herečka Carey Mulligan. O réžiu dobrodružného psychologického sci-fi sa postaral Johan Renck, režisér mimoriadne úspešnej minisérie Černobyľ (2019).


Kniha, podľa ktorej bol film nakrútený mala veľký medzinárodný úspech u kritikov a vďaka nej by filmu nemal chýbať humor ani hlboké filozofické zamyslenia. Film Spaceman bude mať premiéru 1. marca 2024 na Netflixe
Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj foto: Netflix

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno