O násReklamaKontaktPartneri
Moja Kultúra

V novom kine CAMPUS na vás čakajú kvalitné filmové lahôdky

Publikované dňa: 26 Apr 2017
Autor: Anna Weiss
Pre milovníkov kvalitnej kinematografie vznikol ďalší priestor vďaka spoločnému úsiliu Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK a spoločnosti Film Europe Media Company.
KINO CAMPUS je výsledkom spoločnej iniciatívy Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského na Bartókovej 8 v Bratislave a spoločnosti Film Europe Media Company.
Nový projekt je zatiaľ naplánovaný na cca 2 mesiace, projekcie sa budú konať každý štvrtok a sobotu od 27.apríla do 1. júla 2017, vždy o 19:00 v priestoroch EBF UK. Na slávnostné otvorenie KINA CAMPUS vo štvrtok 27. apríla vybrali dramaturgovia projektu jeden z najúspešnejších a najobľúbenejších filmov z portfólia Film Europe - slávnu Sorrentinovu Veľkú nádheru.
 
Ambíciou tejto aktivity je priniesť kvalitné filmy do novej lokality v Bratislave na univerzitnej pôde. V programe KINA CAMPUS nájde divák dvadsať výnimočných filmových zážitkov. Organizátori projektu starostlivo vybrali do jeho hracieho profilu výber toho najlepšieho, čo sa v uplynulých rokoch vo svete nakrútilo. Pritom dramaturgia nie je iba subjektívna, ale vychádza z názoru porotcov 3 najprestížnejších filmových festivalov, ktoré sa každoročne konajú v Berlíne, v Benátkach a v Cannes.
 
Okrem overených fimových lahôdok budú mať diváci možnosť vzhliadnuť aj niekoľko premiérových titulov: taliansky kinohit režiséra Paola Genoveseho Úplní cudzinci, japonskú rodinnú drámu režiséra Hirokazu Koreedu Po búrke, ktorá bola súčasťou oficiálnej prehliadky v Cannes, či bulharskú komediálnu
drámu režisérskej dvojice Kristina Grozeva & Petar Valčanov Glory, ktorá bodovala na viacerých filmových festivaloch.
 
Veríme, že KINO CAMPUS prinesie ďalšiu kultúrnu aktivitu v novom priestore a že si postupne vybuduje nadšenú komunitu milovníkov kvalitného filmu.
 
 


Napíšte svoj názor

Meno:

Komentár:

Zadajte text z obrázka: captcha
Text je neviditeľný

Enter your text here:

KAMILA ŠTANCLOVÁ - KABARET POKRAČUJE
KAMILA ŠTANCLOVÁ - KABARET POKRAČUJE
viac...
Lehotského Nina je hĺbkovou sondou do detskej duše
Lehotského Nina je hĺbkovou sondou do detskej ...
viac...
Ninu uvedú osobne tvorcovia a herci na turné po regiónoch
Ninu uvedú osobne tvorcovia a herci na turné po ...
viac...

Hľadáme